O mne

Dobrý deň, moje meno je Denis a podpisujem sa ako Artwall. Mojou vášňou je tvoriť nástenné maľby s pridanou hodnotou. Začínal som v roku 2008 ako pouličný umelec a postupne som sa vyprofiloval na čoraz známejšieho autora, ktorý pomáha ľuďom s realizáciou unikátnych diel v populárnom street – art štýle. Nadobudol som skúsenosti a zručnosti z vyše 100 realizácii v interiéroch i exteriéroch na zákazku. Pomimo toho sa venujem aj ďalším umeleckým činnostiam ako napríklad kresbe či grafickému dizajnu, ktorý momentálne študujem.


Svoj rukopis zanechávam sprejmi, štetcami či valčekmi. Preferujem originálne námety niekedy aj s vtipnou pointou aby oslovili čo najviac ľudí. Dielo Vám môže poslúžiť ako unikátna dekorácia, reklama či riešenie na verejných plochách, ktoré sa často stávajú terčom vandalizmu.


Môj príbeh

Výtvarnej činnosti sa venujem od mala. Dosť ma v tomto smere podporovala matka. Podarilo sa mi vyhrať i výtvarné súťaže. Zlom nastal, keď som spoznal graffiti.
Rok 2008 -  jedno z mojich prvých diel

Rok 2008 –  jedno z mojich prvých diel

Maľovať nelegálne sa mohlo javiť frajerské, ale zistil som, že to nie je to, čo ma na tom baví. Miloval som tú atmosféru a proces maľovania. Žiadne ponáhľanie sa, ale priestor kde môžem tvoriť až kým sám nepoviem, že je dielo hotové.

Prvé zákazky

Postupne som začal vyhľadávať legálne plochy. Vzhľadom k tomu, že ich bolo málo a chcel som dlhšiu trvácnosť diel, oslovil som pár ľudí, či sa môžem realizovať na ich steny. Na základe týchto malieb sa mi ozývali prví záujemci.

Vznik ArtWall

V roku 2016 som sa začal podpisovať ako Artwall (umenie + stena). Je to príbeh ako sa zo sprejera stal umelec, ktorí ostal pri práci so sprejmi. Mojou galériou sú firmy, podniky, domácnosti, verejné priestory (v dobrom slova zmysle) 🙂 Postupne ako som nadobúdal skúsenosti, podieľal som sa na väčších a zaujímavejších výzvach. Čoraz viac ľudí si začalo všímať a ceniť moju prácu až napokon sa začala moja práca objavovať v tlači, rádiu a v televízii.