O mne

Dobrý deň, moje meno je Denis – alias Artwall.
Venujem sa maľbám na steny do interiérov a exteriérov a pomôžem vám premeniť nudnú stenu na umelecké dielo. Najčastejšie tvorím špeciálnymi sprejmi a štetcami. Mám 11 ročnú prax v práci zo sprejmi a 5 ročné skúsenosti s maľbami na zákazku pre rôznych zákazníkov. Absolvoval som strednú umeleckú školu v Žiline so zameraním na grafiku a momentálne študujem na Fakulte umení v Košiciach grafický dizajn.
Na svojom konte mám okolo 100 malieb na zákazku. Ku každej jednej zákazke pristupujem osobitne, tak aby som vedel podať ten najlepší umelecký výkon, akého som schopný. 

 

 

Ako som sa dostal ku street – art

Do street – artu som dal všetko, venoval som tomu všetok svoj čas, pravidelne utrácal stovky eur na spreje a poznačilo to môj život.

A kde som sa dostal?

V podstate nikam. Iba do problémov, chodil som v otrhaných handrách, lebo všetko som dával do sprejov a tiež som mal opletačky so zákonom…

Po niekoľkých rokoch sa to začalo meniť

Navzdory tomu pomaľovať niečo nelegálne bolo síce frajerské, ale zistil som, že to nie je to, čo ma na tom baví. Miloval som na tom tú urban atmosféru, zážitky s kamarátmi a hlavne samotné maľovanie. Žiadne naháňanie keď mám vytvoriť niečo do pár minút, ale priestor kde môžem pokojne maľovať až kým sám nepoviem, že je maľba hotová.

 

Rok 2008 – pokus o jedno z mojich prvých graffiti „IKC“

 

Legálne plochy a prvé zákazky

Začiatkom roku 2014 som začal vyhľadávať legálne plochy. Vzhľadom k tomu, že ich bolo málo, oslovil som pár ľudí, či sa môžem realizovať na ich plochu. Bez honoráru a tiež bolo potrebné zvoliť to, čo sa im páči. Boli to ťažké začiatky, ale potreboval som ukázať čo vo mne je.

 

A vyplatilo sa. Na základe týchto malieb sa mi ozvali prví ľudia, ktorí hľadali street-art umelca.

 

Ale nebolo to tak ľahké ako sa môže zdať. Byť umelcom je jedna vec, ale živiť sa tým je vec druhá. Obzvlášť na Slovensku. Napriek všetkej drine a často slabému ohodnoteniu, vytrval som a naďalej robil to čo mám rád. 

 

Vznik ArtWall

V roku 2016 som založil značku Artwall. Prečo Artwall? Jednoducho popisuje to čo robím (umenie + stena) a zároveň má pre mňa osobný význam, kedže mi osud slovo „stena – wall“ zakomponoval do priezviska.

 

Je to v podstate príbeh ako sa zo sprejera stal umelec, ktorí však ostal verný práci so sprejmi a nešiel do galérie. Mojou galériou sú firmy, podniky, domácnosti, verejné priestory (v dobrom slova zmysle) 🙂 

 

Postupne ako som nadobúdal skúsenosti podieľal som sa na väčších a zaujímavejších projektoch. Čoraz viac ľudí si všímalo a cenilo moju prácu až napokon sa začala moja práca objavovať v tlači, v rádiu a v televízii.