O mne

Dobrý deň, moje meno je Denis, Artwall.
Venujem sa maľbám na steny do interiérov a exteriérov a pomôžem vám premeniť nudnú stenu na umelecké dielo. Najčastejšie tvorím špeciálnymi sprejmi a štetcami. Mám 11 ročnú prax v práci so sprejmi a 5 ročné skúsenosti s maľbami na zákazku. Na svojom konte mám už okolo 100 malieb pre rôznych zákazníkov.
Absolvoval som strednú umeleckú školu v Žiline a momentálne študujem na Fakulte umení v Košiciach grafický dizajn.

 

 

Ako som sa dostal ku street – art

 

Do street – artu som dal všetko, venoval som mu všetok svoj čas, pravidelne ivestoval stovky eur na spreje a poznačilo to môj život.

A kde som sa dostal?

Väčšinou do problémov, chodil som v otrhaných handrách, lebo všetko som dával do sprejov a tiež som mal opletačky so zákonom…

Po niekoľkých rokoch sa to začalo meniť…

Pomaľovať niečo nelegálne bolo síce frajerské, ale zistil som, že to nie je to, čo ma na tom baví. Miloval som na tom tú  atmosféru, zážitky a samotné maľovanie. Žiadne naháňanie keď mám vytvoriť niečo do pár minút, ale priestor kde môžem pokojne maľovať až kým sám nepoviem, že je maľba hotová.

 

Rok 2008 –  jedno z mojich prvých graffiti

 

Legálne plochy a prvé zákazky

Začiatkom roku 2014 som začal vyhľadávať legálne plochy. Vzhľadom k tomu, že ich bolo málo, oslovil som pár ľudí, či sa môžem realizovať na ich plochu. Boli to ťažké začiatky, ale potreboval som ukázať čo vo mne je.

 

A vyplatilo sa. Na základe týchto malieb sa mi ozvali prví ľudia, ktorí hľadali street-art umelca.

 

Ale nebolo to tak ľahké ako sa môže zdať. Byť umelcom je jedna vec, ale živiť sa tým je vec druhá. Obzvlášť na Slovensku. Napriek všetkej drine a často slabému ohodnoteniu, vytrval som a naďalej robil to čo mám rád. 

 

Vznik ArtWall

V roku 2016 som založil značku Artwall. Čo sa skrýva za názvom Artwall? Jednoducho popisuje to čo robím (umenie + stena) a zároveň má pre mňa osobný význam, kedže mi osud slovo „stena – wall“ zakomponoval do priezviska.

 

Je to v podstate príbeh ako sa zo sprejera stal umelec, ktorí však ostal verný práci so sprejmi a nešiel do galérie. Mojou galériou sú firmy, podniky, domácnosti, verejné priestory (v dobrom slova zmysle) 🙂 

 

Postupne ako som nadobúdal skúsenosti podieľal som sa na väčších a zaujímavejších projektoch. Čoraz viac ľudí si všímalo a cenilo moju prácu až napokon sa začala moja práca objavovať v tlači, v rádiu a v televízii.

 

 

 

V súčasnosti dostávam množstvo ponúk na spoluprácu a stáva sa, že zákazku odmietnem, buď kvôli nedostatku času aj popri študovaní, alebo v prípade, že sa mi projekt nepozdáva.

 

Každopádne sa snažím svojím zákazníkom vždy výjsť čo najviac v ústrety a pustím sa do realizácie čo najskôr ako je to možné, alebo odporúčim pre prácu niekoho iného.

 

Držím sa pravidla kto sa skôr ozve, ten berie. Ak aj vy máte záujem o spoluprácu, alebo sa ma chcete niečo spýtať, kontaktujte ma.