O mne

 

Dobrý deň, moje meno je Denis.
Som street – artový umelec, ktorý sa špecializuje na nástenné maľby na zákazku. S maľovaním so sprejmi som začínal v roku 2008 a od roku 2014 maľujem na zákazky. Postupne som sa vyprofiloval na všestranného umelca a dizajnéra, ktorý pomáha ľuďom kreatívne dotvoriť steny v exteriéri či interiéri.
 

 

 

Poslanie

Mojím poslaním je tvoriť autentické pouličné umenie, ktoré môže zveľaďovať priestory, tešiť ľudí, alebo môže poslúžiť ako reklama, ktorú budú ľudia milovať.

 

 

Môj príbeh

Odmalička rád kreslím a maľujem. Zdedil som to po matke, ktorá ma v tomto smere podporovala. Neskôr som na základnej škole spoznal graffiti. Bolo to pre mňa niečo nové, tajomné… Po istom čase, keď som sa dostal aj do problémov a minul skoro všetky moje úspory na farby, môj pohľad na graffiti sa pozmenil a vybral som sa iným smerom.

 

Rok 2008 –  jedno z mojich prvých diel

 

Pomaľovať niečo nelegálne sa mohlo javiť frajerské, ale zistil som, že to nie je to, čo ma na tom baví. Miloval som tú  atmosféru a samotné maľovanie. Žiadne ponáhľanie sa keď mám vytvoriť maľbu do pár minút, ale priestor kde môžem pokojne maľovať až kým sám nepoviem, že je dielo hotové.

 

Legálne plochy a prvé zákazky

Začiatkom roku 2014 som začal vyhľadávať legálne plochy. Vzhľadom k tomu, že ich bolo málo a nechcel som aby bolo moje dielo o pár dní premaľované, oslovil som pár ľudí, či sa môžem realizovať na ich steny. Niektorí odmietli, iní mi dali príležitosť. Na základe týchto malieb sa mi ozvali prví záujemci, ktorí hľadali umelca.

 

Vznik ArtWall

V roku 2016 som sa začal podpisovať ako Artwall. Čo sa skrýva za názvom Artwall? Po anglicky (umenie + stena) čo charakterizuje moju náplň a zároveň slovo „stena – wall“ je obsiahnuté v mojom mene.

 

Je to príbeh ako sa zo sprejera stal umelec, ktorí ostal verný práci so sprejmi a nešiel do galérie. Mojou galériou sú firmy, podniky, domácnosti, verejné priestory (v dobrom slova zmysle) 🙂 Postupne ako som nadobúdal skúsenosti podieľal som sa na väčších a zaujímavejších výzvach. Čoraz viac ľudí si všímalo a cenilo moju prácu až napokon sa začala moja práca objavovať v tlači, v rádiu a v televízii.

 

 

 

 

V súčasnosti dostávam rôzne ponuky a občas sa stane, že zákazku odložím alebo odmietnem, buď kvôli nedostatku času, alebo v prípade, že sa mi projekt nepozdáva. Každopádne sa snažím vždy výjsť čo najviac v ústrety a pustím sa do realizácie čo najskôr ako môžem, alebo odporúčim pre prácu niekoho iného.

 

Ak sa ma chcete niečo spýtať , kontaktujte ma.