Dobrý deň, moje meno je Denis.
Som umelec, ktorý realizuje rôznorodé nástenné maľby. Špecializujem sa na objednávky pre firmy, podniky a súkromné osoby.
S maľovaním so sprejmi som začal v roku 2008. Za tú dobu som nadobudol skúsenosti z množstva projektov či už výtvarné alebo technické. Venujem sa aj iným výtvarným činnostiam ako napríklad kresba či grafický dizajn, ktorý momentálne študujem.

Poslanie

Mojím cieľom je využiť plný potenciál street artu a tešiť ním všetkých ľudí. Priniesť mojím zákazníkom všetky benefity s tým spojené ako napríklad získanie zaujímavej reklamy, ktorú budú ľudia milovať, dekoráciu, ktorá je jediným originálom na celom svete či chytré riešenie v urbanistickom priestore na plochách, ktoré sa často stávali terčom vandalizmu.
 

Môj príbeh

Odmalička rád kreslím a maľujem. Zdedil som to po matke, ktorá ma v tomto smere podporovala. Neskôr som na základnej škole spoznal graffiti. Bolo to pre mňa niečo nové, tajomné… Po istom čase, keď som sa dostal aj do problémov a minul skoro všetky moje úspory na farby, môj pohľad na graffiti sa pozmenil a vybral som sa iným smerom.
Rok 2008 –  jedno z mojich prvých diel
Pomaľovať niečo nelegálne sa mohlo javiť frajerské, ale zistil som, že to nie je to, čo ma na tom baví. Miloval som tú  atmosféru a samotné maľovanie. Žiadne ponáhľanie sa keď mám vytvoriť maľbu do pár minút, ale priestor kde môžem pokojne maľovať až kým sám nepoviem, že je dielo hotové.

Legálne plochy a prvé zákazky

Začiatkom roku 2014 som začal vyhľadávať legálne plochy. Vzhľadom k tomu, že ich bolo málo a nechcel som aby bolo moje dielo o pár dní premaľované, oslovil som pár ľudí, či sa môžem realizovať na ich steny. Niektorí odmietli, iní mi dali príležitosť. Na základe týchto malieb sa mi ozvali prví záujemci, ktorí hľadali umelca.

Vznik ArtWall

V roku 2016 som sa začal podpisovať ako Artwall. Čo sa skrýva za názvom Artwall? Po anglicky (umenie + stena) čo charakterizuje moju náplň a zároveň slovo „stena – wall“ je obsiahnuté v mojom mene.
Je to príbeh ako sa zo sprejera stal umelec, ktorí ostal verný práci so sprejmi a nešiel do galérie. Mojou galériou sú firmy, podniky, domácnosti, verejné priestory (v dobrom slova zmysle) 🙂 Postupne ako som nadobúdal skúsenosti podieľal som sa na väčších a zaujímavejších výzvach. Čoraz viac ľudí si všímalo a cenilo moju prácu až napokon sa začala moja práca objavovať v tlači, v rádiu a v televízii.
 
Ak sa ma chcete niečo spýtať, prípadne potrebujete poradiť v oblasti street – artu, zanechajte mi prosím správu.