O mne

Dobrý deň, moje meno je Denis, pseudonymom Artwall. Realizujem nástenné maľby pre firmy, podniky a súkromné osoby. S maľovaním som začal v roku 2008. Nadobudol som množstvo skúseností z praxe, z vyše 100 realizovaných malieb v interiéroch či exteriéroch na zákazku a z 8 rokov štúdia v umeleckom akademickom prostredí.


Rád pomôžem aj vám transformovať holú či popísanú stenu na dych vyrážajúce dielo, ktoré vám bude slúžiť ako dekorácia, zaujímavá reklama či chytré riešenie na plochách, ktoré sa často stávajú terčom vandalizmu.


Môj príbeh

Výtvarnej činnosti sa venujem od mala. Dosť ma v tomto smere podporovala matka. Podarilo sa mi vyhrať výtvarné súťaže a ako dieťa som kreslil čo to dalo. Zlom nastal, keď som spoznal graffiti. Bolo to niečo čo ma enormne priťahovalo a istým spôsobom ma priťahuje dodnes.
Rok 2008 -  jedno z mojich prvých diel

Rok 2008 –  jedno z mojich prvých diel

Pomaľovať niečo nelegálne sa mohlo javiť frajerské, ale zistil som, že to nie je to, čo ma na tom baví. Miloval som tú atmosféru a maľovanie. Žiadne ponáhľanie sa, ale priestor kde môžem tvoriť až kým sám nepoviem, že je dielo hotové.

Prvé zákazky

Postupne som začal vyhľadávať legálne plochy. Vzhľadom k tomu, že ich bolo málo a chcel som dlhšiu trvácnosť diel, oslovil som pár ľudí, či sa môžem realizovať na ich steny. Na základe týchto malieb sa mi ozývali prví záujemci.

Vznik ArtWall

V roku 2016 som sa začal podpisovať ako Artwall (umenie + stena). Je to príbeh ako sa zo sprejera stal umelec, ktorí ostal pri práci so sprejmi. Mojou galériou sú firmy, podniky, domácnosti, verejné priestory (v dobrom slova zmysle) 🙂 Postupne ako som nadobúdal skúsenosti, podieľal som sa na väčších a zaujímavejších výzvach. Čoraz viac ľudí si začalo všímať a ceniť moju prácu až napokon sa začala moja práca objavovať v tlači, v rádiu a v televízii.