Interiér baru
2. augusta 2017
Maľby na záhradnej chatke
20. júla 2017

Revitalizácia podchodu v Budatíne

 

Začalo to nápadom, premeniť tmavý podchod na umenie.

 

Tento nápad sa stal skutočnosťou a bol to odrazový mostík k premenám ďalších podchodov v Žiline. Maľby mimo mňa mali na starosti ešte ďalší umelci, ktorí prispeli svojím umením.
 

STRÁŽKYŇA PODCHODU

Dominantná maľba celého podchodu. Nie veľkosťou, ale svojou silou. Maľba si získala prezývku strážkyňa podchodu, pre jej hlboké oči a výrazný pohľad. V tomto námete som vystriedal pozíciu maľby a diváka. Tentokrát sa maľba pozerá priamo na vás. Ako sami vidíte, niekedy aj špecifický tvar steny s malým výčnelkom ako je tento, môže mať väčšiu silu kompozície ako normálna rovná stena. 
 

BUDATÍNSKY ZÁMOK V STREET- ART ŠTÝLE

Prvá myšlienka bola vytvoriť niečo charakteristické pre danú oblasť a zároveň tento námet zasadiť do podchodu, ktorý sa nesie v urban graffiti štýle. Táto maľba sa okamžite stala miestnou atrakciou, pri ktorej môžete stretnúť aj zahraničných turistov ako si fotia selfie.
DSC_2294
,,Milo ma prekvapil, keď mi napísal, že podchod vyzerá hrozne a že by ho chcel prekryť farbami a urobiť z neho niečo umelecké. Veľmi ma oslovilo, že mu ide o estetiku takéhoto priestranstva, kadiaľ prejde mnoho ľudí a je to hlavný prístup pre turistov do Budatínskeho hradu a parku. Mal by byť vzorom pre ostatných mladých".

Emília Talafová, poslankyňa za Budatín

 
 
Žilinec_13-2017.indd
 

Páčia sa vám moje práce a uvažujete nad maľbou?

Som tu pre vás. Konzultácia je zdarma.

Kontaktujte ma