Podchod Vlčince
6. augusta 2017
Príroda a človek na starej sýpke
20. júla 2017

Projekt: obnova podchodu                                                                                               Klient: Mesto Žilina

Rok: 2016 -2017                                                                                                                    Žilina Budatín

 


Cieľ: obnoviť dočmáraný podchod, spríjemniť prechod obyvateľom, turistom a poskytnúť miesto pre realizáciu aj ďalším umelcom.
,,Milo ma prekvapil, keď mi napísal, že podchod vyzerá hrozne a že by ho chcel prekryť farbami a urobiť z neho niečo umelecké. Veľmi ma oslovilo, že mu ide o estetiku takéhoto priestranstva, kadiaľ prejde mnoho ľudí a je to hlavný prístup pre turistov do Budatínskeho hradu a parku. Mal by byť vzorom pre ostatných mladých".

Emília Talafová, poslankyňa za Budatín

 

STRÁŽKYŇA PODCHODU

Dominantná maľba celého podchodu. Nie veľkosťou, ale svojou silou. Maľba si získala prezývku strážkyňa podchodu, pre jej hlboké oči a výrazný pohľad. V tomto námete som vystriedal pozíciu maľby a diváka. Tentokrát sa maľba pozerá priamo na vás. Ako sami vidíte, niekedy aj špecifický tvar steny s malým výčnelkom ako je tento, môže mať väčšiu silu kompozície ako normálna rovná stena. 
 

BUDATÍNSKY ZÁMOK V STREET- ART ŠTÝLE

Prvá myšlienka bola vytvoriť niečo charakteristické pre danú oblasť a zároveň tento námet zasadiť do podchodu, ktorý sa nesie v urban graffiti štýle. Táto maľba sa okamžite stala miestnou atrakciou, pri ktorej môžete stretnúť aj zahraničných turistov ako si fotia selfie.
DSC_2294
 

MAĽBA NEMENOVANEJ SLEČNY

 
Žilinec_13-2017.indd