Exteriér predajne
10. septembra 2017
Príroda a človek na starej sýpke
20. júla 2017

Revitalizácia podchodu v Budatíne

 

Začalo to nápadom, premeniť tmavý podchod na umenie.

 

Tento nápad sa stal skutočnosťou a bol to odrazový mostík k premenám ďalších podchodov v Žiline. Realizáciu mimo mňa mali na starosti ešte ďalší umelci, ktorí prispeli rukou k dielu.
 

STRÁŽKYŇA PODCHODU

Dominantná maľba celého podchodu. Nie veľkosťou, ale svojou silou. Maľba si získala prezývku strážkyňa podchodu, pre jej hlboké oči a výrazný pohľad. V tomto námete som vystriedal pozíciu maľby a diváka. Tentokrát sa maľba pozerá priamo na vás. Ako sami vidíte, niekedy aj špecifický tvar steny s malým výčnelkom ako je tento, môže mať väčšiu silu kompozície ako normálna rovná stena. 
 

BUDATÍNSKY ZÁMOK V STREET- ART ŠTÝLE

Prvá myšlienka bola vytvoriť niečo charakteristické pre danú oblasť a zároveň tento námet zasadiť do podchodu, ktorý sa nesie v urban graffiti štýle. Táto maľba sa okamžite stala miestnou atrakciou, pri ktorej môžete stretnúť aj zahraničných turistov ako si fotia selfie.
DSC_2294
,,Milo ma prekvapil, keď mi napísal, že podchod vyzerá hrozne a že by ho chcel prekryť farbami a urobiť z neho niečo umelecké. Veľmi ma oslovilo, že mu ide o estetiku takéhoto priestranstva, kadiaľ prejde mnoho ľudí a je to hlavný prístup pre turistov do Budatínskeho hradu a parku. Mal by byť vzorom pre ostatných mladých".

Emília Talafová, poslankyňa za Budatín

 
 
Žilinec_13-2017.indd