Revitalizácia podchodu v Budatíne
1. augusta 2017
Namaľované kvety nepotrebujú vodu
20. júla 2017

Projekt: stará sýpka                                                             Klient: Jana Pirohová Sopčiaková

Rok: 2017                                                                                  Lokácia: Turie (okolie Žiliny)

 

Výzva: premeniť vzhľad starej a ošarpanej sýpky aby zapadla do prostredia dediny uprostred nádhernej prírody? Na obnovu omietky som zvolil podklad podobnej farby ako pôvodná omietka a pracne zatrel každú ryhu či nerovnosť. Na podklad sa lepšie sprejuje a vďaka nemu stará omietka nevsakuje farbu. Predstava majiteľky o námete bola človek v prírode. Kedže miluje magnólie, tie tam nesmeli chýbať:)

 

Výsledok: Pri predaji je dôležité pravidlo – skvelý prvý vizuálny dojem. Ak bude chcieť  majiteľka do budúcna sýpku predať či prenajať, z pohľadu kupujúceho sa tým hodnota zvýšila. Nemusí ani podávať inzerát, o umeleckom diele sa po dedine rýchlo rozniesli zvesti. Aj bez predaja to má rad výhod. Napríklad príjemnejšie pocity keď bude oddychovať na záhrade kde už opadaná omietka jej nebude biť do očí. Nemusí sa ani obávať iných sprejerov. Príjemne sme prekvapili každého okoloidúceho a dokázali sme, že pokiaľ je vhodne zvolený motív v prevedení skúseného umelca aj graffiti vedia zapadnúť do prírody.
 
Pred a Po
Sova rozrabka
Počas realizácie
Sova
5