Maľby s ekologickou témou, Žilina 2019 – 2020
25. augusta 2019
Cukráreň, Teplička nad Váhom 2019
23. mája 2019

Panelový dom

Žilina – Vlčince 2019

 

O projekte

Podnet nechať vyzdobiť fasádu tkvela v dvoch veciach: 1. investícia na renováciu sa neoplatila, keďže stena bola opakovane poškodzovaná, 2. iniciátorom sa páčili maľby v tejto lokalite. Pri zadaní som mal voľnú ruku. Rozhodol som sa, že zvolím neutrálny motív, taký ktorý je Žilinčanom dobre známy, na ktorý sú hrdí a nie je kontraproduktívny tak, aby mohlo niekoho lákať dielo poškodiť. To si už počas realizácie vyslúžilio veľký obdiv a pozornosť ľudí. Podobné projekty sú v čoraz väčšej obľube a na Slovensku podobných revitalizácii pribúda. I takto sa dá meniť všeobecný názor na graffiti.
At work
 
 

Rozdiel pred realizáciou a po realizácii

Podnet nahradiť vandalizmus umením

Tento scenár je každému známy. Novú fasúdu znehodnotia pribúdajúce nápisy (tagy). V tomto prípade išlo aj o vulgarizmy. Scenár sa pravidelne opakoval. Majitelia paneláku však skúsili nový prístup. Osloviť umelca, ktorý sa už tomu dlhšie venuje. Ich fasáda je po realizácii populárna, unikátna a hlavne si už nevyžaduje žiadne investície na premaľovanie. Iste, je možno trúfalé pokladať hotové dielo za nedotknuteľné, podľa mňa zohráva viac faktorov v čo najdlhšej životnosti a to kombinácia neutrálneho návrhu, skúseností a meno umelca, prípadne zabezpečenia. Navyše dielo je možné zakonzervovať antigraffitovým náterom.
At work
Páčia sa Vám moje práce a uvažujete nad niečím podobným?
Kontaktujte ma a ukážem vám či by podobné riešenie bolo vhodné i pre vás.
Kontaktovať
 

Žilinská radnica

Radnica

Budatínsky zámok

Budatín_artwall
Zboku_artwall_ street art_Žilina
 
 
 
 

O projekte

Podnet nechať vyzdobiť fasádu paneláku tkvela v dvoch veciach: 1. investícia na renováciu sa neoplatila, keďže stena bola opakovane poškodovaná, 2. iniciátorom sa páčili maľby v tejto lokalite, ktoré vznikli tiež ako náhrada vandalizmu. Pri zadaní som mal voľnú ruku. Rozhodol som sa, že zvolím neutrálny motív, taký ktorý je Žilinčanom dobre známy, na ktorý sú hrdí a nie je kontraproduktívny tak, aby mohlo niekoho lákať dielo poškodiť. To si už počas realizácie vyslúžilio veľký obdiv a pozornosť ľudí a aj médií. Podobné projekty sú v čoraz väčšej obľube a na Slovensku podobných revitalizácii pribúda. I takto sa dá meniť všeobecný názor na graffiti.

At work
 
 

Rozdiel pred realizáciou a po realizácii

Predtym_potom for mobile

Podnet nahradiť vandalizmus umením

Tento scenár je každému známy. Novú fasádu postupne znehodnotia pribúdajúce nápisy (tagy). V tomto prípade išlo aj o vulgarizmy. Scenár sa pravidelne opakoval. Majitelia tohoto paneláku však skúsili nový prístup. Osloviť umelca, ktorý sa tomu už dlhšie venuje. Ich fasáda je po realizácii populárna, unikátna a hlavne si už nevyžaduje žiadne ďalšie investície. Iste, je možno trúfalé pokladať hotové dielo za nedotknuteľné, podľa mňa zohráva viac faktorov v čo najdlhšej životnosti a to kombinácia neutrálneho návrhu, skúseností a meno umelca, prípadne zabezpečenia. Navyše dielo je možné zakonzervovať antigraffitovým náterom.

 
At work

Páčia sa Vám moje práce a uvažujete nad podobným riešením?

Kontaktovať
 

Žilinská radnica

Radnica

Budatínsky zámok

Budatín_artwall
Zboku_artwall_ street art_Žilina