Ročné obdobia v podchode, Praha 2019
29. októbra 2019

Maľba Maríny, Sládkovičova ulica,

Banská Bystrica 2021

 

O projekte

Nový majiteľ chcel niečím vyniknúť a vylepšiť prednú časť budovy. Fasáda mu prišla všedná, prázdna a nudná. Dostal nápad zveriť tento problém umelcovi. Miesto obyčajnej reklamy ma oslovil so zadaním vyzdobiť štít budovy na tému spisovateľa Andreja Sládkoviča, keďže ulica nesie jeho meno. Mojou úlohou bolo výtvarne spracovať motív Sládkovičovho azda najznámejšieho diela Marína a pridať nápis, ktorý je podobný rukopisu spisovateľa.
Maľba

O motíve

Mojím zámerom bolo poňať portrét dievčiny realisticky, tak ako keby vystupovala zo steny a okamžite upútala. Do istej miery som ponechal na budove ešte dostatok bieleho priestoru, aby budova pôsobila stále decentne. Predmety ako pierko, atrament či Sládkovičov rukopis majú ešte zvýrazniť kontext.
Artwall_maľba_banska bystrica
 

Čo hovorí na výsledok objednávateľ?

,,Ďakujem pekne p.Valaškovi za kreatívne spracovanie mojej predstavy maľby na fasáde polyfunkčného objektu. Očakávanie boli určite prekonané a som rád, že som si ARTWALL vyhľadal. Bol som velmi spokojný s postupom aj prístupom p.Valaška pri samotnej realizácii a môžem vrelo odporúčiť jeho služby.“
Peter Tokár, majiteľ, Eurologo s.r.o