Gymnázium Ľ. Štúra, Trenčín

logo
Mgr. Miroslav Mališ, zástupca riaditeľa
14/10/2021
,,Naša spolupráca s Denisom začala v roku 2018 a odvtedy sme na našej škole realizovali už niekoľko nástenných malieb, čo svedčí o našej pretrvávajúcej spokojnosti.
 

Pred každou realizáciou prišiel Denis s originálnym a veľmi kreatívnym návrhom a vždy veľmi pružne zapracoval naše prípadné pripomienky. Takisto by sme chceli veľmi vyzdvihnúť dodržiavanie vopred dohodnutých termínov a stanovených podmienok.
Výzdobou školských priestorov (odborných učební) našim študentom zásadne spríjemnilo pracovné prostredie a sme odhodlaní v spolupráci aj naďalej pokračovať. Ak náhodou aj Vy uvažujete nad skrášlením nejakej prázdnej steny, Denisa vrelo odporúčame vzhľadom na jeho dlhoročné skúsenosti a mimoriadne profesionálny prístup.“
 
11/12/2018
,,Našou požiadavkou bolo skrášliť pomerne rozmerné, ale fádne steny v priestoroch školských šatní. Od realizácie sme očakávali oživenie týchto priestorov, aby sa naši študenti cítili príjemnejšie už pri vstupe do priestorov školy.
Veľmi oceňujeme promptnosť a flexibilnosť počas prípravy maľby a takisto absolútne profesionálny prístup počas samotnej realizácie.
S celkovým výsledkom sme nadmieru spokojní, keďže maľba sa u študentov stretla s mimoriadne pozitívnymi ohlasmi. Realizáciou tejto maľby sa nudné školské šatne premenili na veľmi atraktívny priestor, ktorý študentom spríjemňuje pobyt v škole už od rána.“
 
 

CPI Property Group, Praha

 

Zima_malba
Praha_malba_artwall
REFERENCIE
Matěj Jambrich, Asset Manager za CPI Property Group

20/11/2019

,,Denise jsme oslovili, protože nás nadchla jeho umělecká tvorba, která dokáže taková místa, jako je podchod, udělat krásnější. Naším cílem bylo oživit podchod vedoucí k naší kancelářské budově Mayhouse.
Výsledek předčil naše očekávání, jsme spokojeni!“
CPI
 
 

Obvodné stavebné bytové družstvo Žilina

logo
Bc. Milan Piliar, predseda predstavenstva

17/07/2019

„Pre dva bytové domy sme spoločne s Denisom riešili zaujímavý projekt vytvorenia 3D maľby na fasádu a podchod. Denis dokázal predložiť viaceré návrhy, z ktorých sme si vybrali a na bytovom dome vytvoriť umelecké dielo, ktoré svojim prepracovaním a detailami príjemne šokuje okoloidúcich.
Celý projekt bol od návrhu až po realizáciu zrealizovaný v krátkom čase a presne podľa spoločne dohodnutých podmienok.“
osbd
 

Easy autoškola, Žilina

 

REFERENCIE
REFERENCIE
easy_autoskola logo_2019_Artboard 2 B
Mgr. Jozef Bebjak, konateľ

02/09/2020

„Naším cieľom bolo vytvoriť zaujímavý priestor pre mladých ľudí. Šikovný a nápaditý návrh, ktorý nám Denis pripravil, presiahol naše očakávania. Celkový prístup a priebeh spolupráce, od návrhu po samotné zrealizovanie diela, bol rýchly, ústretový a profesionálny. Veľmi sme s výsledkom spokojní. Srdečne odporúčame ďalej. :-) ".
easy
 
64768645_2609074002476802_3319213046324264960_o
Mgr. Iveta Martinková Staníková, poslankyňa mesta Žilina

26/01/2020

,,Stretnúť sa s Denisom a s jeho dielom znamená nechať sa vždy prekvapiť. Z môjho pohľadu je jeho umenie neustálym pohybom a tiež pohladením duše. Vy máte nejaký nápad a on vám predostrie iný ale taký, že na ten váš si už ani nespomeniete. Alebo ak si od vás niečo zoberie, potom tomu dodá obrovskú pridanú hodnotu.

Na základe mojich skúseností zo spolupráce s Denisom si dovolím tvrdiť, že pre tohto umelca nie je nič nemožné. Pracujeme na rôznych projektoch od polovice roku 2017. Pozorujem, ako si on sám dáva stále vyššie méty. Z bývalých nevľúdnych priestorov sa vďaka Denisovmu umeniu stávajú príjemné, príťažlivé a prekvapujúce zobrazenia prírody, stavieb, techniky či ľudí...
A máme ďalšie plány.“
 
 

Penzión Bella, Banská Bystrica

 

REFERENCIE
Peter Tokár, majiteľ budovy, Eurologo s.r.o.

05/05/2021

,,Ďakujem pekne p.Valaškovi za kreatívne spracovanie mojej predstavy maľby na fasáde polyfunkčného objektu. Očakávanie boli určite prekonané a som rád, že som si firmu ARTWALL vyhľadal. Bol som veľmi spokojný s postupom aj prístupom p.Valaška pri samotnej realizácii a môžem vrelo odporučiť jeho služby.“
tokar
 
 

Obec Mojš

1549618664-erb-mojs
Štefan Svetko, starosta obce Mojš

30/07/2021

,,V obci Mojš sme chceli realizovať maľbu plota, ktorý sa nachádza v blízkosti areálu hasičskej zbrojnice, chceli sme tam použiť hasičské motívy.

Ja som už dlho v kontakte s mestskou poslankyňou Mgr. Ivetou Martinkovou, sledoval som ich prácu na Frambore, zaujali ma maľby na betónovych pilieroch, preto som sa jej spýtal kto tie maľby robil. Povedala mi že Denis Artwall a hneď mi ho odporučila, že je s jeho prácou veľmi spokojná a dala mi na neho kontakt. Po telefonickom rozhovore sme sa stretli a povedal som mu svoju predstavu, on mi priniesol návrh ktorý ma nadchol, preto sme sa dohodli, že plot nasprejuje.

Výsledok si môže pozrieť každý sám, máme len pozitívne ohlasy, ľudia sa pri ňom fotia, pýtajú sa kto je Denis Artwall. Plot posvätí pán farár v nedeľu 1.8. pri príležitosti 90. výročia založenia DHZ v Mojši.“
svetko
 

Lilarium s.r.o, Predmier

 
Ľudmila Surová, majiteľka

14/04/2021

,,Maľba staršieho vlneného pozinkovaného plechu, je od Denisa naozajstným umeleckým dielom. Komunikácia k návrhu pohodová a realizácia nadočakávanie krásna. Určite plánujem Denisa objednať aj na ďalšie projekty.“
referencia
 
 

Regionálna veterinárna a potravinová správa Žilina

9056-images
MVDr. Lívia Čičková, riaditeľka RVPS Žilina
28/09/2022
„Pretože máme na dvore starú garáž, ktorá potrebovala opraviť, napadlo mi, že namiesto klasickej fasády by sme mohli mať garáž tak trochu „inú“ a tak som sa rozhodla Denisa osloviť.

Sama som nevedela, čo mám očakávať, bola som zvedavá. Veľmi ma prekvapil tým, že len neprišiel a nepovedal, že dobre, niečo namaľujem, ale začal sa pýtať, čo sme, kto sme, čím sa zaoberáme, čo všetko vlastne robíme. Po stručnom vysvetlení prišiel po pár dňoch tak, ako sme sa dohodli s tromi návrhmi, z ktorých sme spoločne so zamestnancami vybrali jeden, hoci rozhodovanie to bolo ťažké, pretože všetky boli nádherné, hoc každý iný. Naša garáž sa zmenila na jedno veľké umelecké dielo, vystihujúce našu prácu. Pozitívne ohlasy sú aj od ľudí, ktorí k nám chodia, a tých nie je málo.

Ak máte nejaký nevyužitý, nepekný priestor, vrelo odporúčam. A že prečo? Jednoducho preto. Urobí Vám to krajší deň. Nakoniec, posúďte sami. Denisovi patrí veľké ďakujem, je to profesionál, veľmi skromný, milý, slušný človek.“
 
 
MP-Zilina-1
vrch.pol.radca Peter M., náčelník Mestskej polície Žilina

02/10/2022

„V našom zrekonštruovanom objekte mestskej polície kazil dojem starý betónový plot, ktorý sme chceli obnoviť netradičným spôsobom. Spôsobom, ktorý by si všimol každý, kto vstupuje do tohto priestoru. Očakávali sme od Denisa návrh, ktorý spojí náš útvar s našim mestom a so Slovenskom, pretože v priestore sídli aj Dom Matice slovenskej.
Z návrhov sme vybrali dielo, ktoré nebolo prvoplánové, komerčné, ale vystihuje podstatu silných väzieb na históriu Žiliny, ľudí, ktorí tu žijú, pracujú a navštevujú. Žilinské korene s prelínaním na súčasnosť sú také silné, ako 30. ročná história Mestskej polície Žilina. Také je aj toto dielo – stojí na silných základoch. Nemusí sa páčiť všetkým, ale naše očakávania naplnilo.
Ďakujeme!“
MPŽ
 
 
 
spirit
 
 
277754990_394105782719842_4429442337277763560_n
Zuzana Veselková, Rodinné montessori centrum - Unit

05/06/2022

„Chceli sme reklamu, ktorá osloví ľudí a nebude to len ďalší baner na stene. Rozhodli sme sa dať budovu nastriekať a vytvoriť viac než len reklamu. Cieľom bolo, aby predstavila hlavné myšlienky montessori pedagogiky, vyvolala chuť dozvedieť sa viac a zároveň vizuálne zaujala aj z väčšej vzdialenosti. Všetky tieto požiadavky sa stretli v návrhu autora a vďaka tomu sa podarilo oživiť našu myšlienku.

Od prvého okamihu sme dostávali len pozitívne reakcie či od samotných detí, rodičov alebo okoloidúcich. Spolupráca s Artwall bola od začiatku profesionálna a my preto môžeme len odporúčať.
 
 
Foto_recenzia
 
 

Michaela Hajasová, Turie

13/11/2022

„Už dlhšiu dobu sme s manželom rozmýšľali nad tým, že by sme si dali nasprejovať maľbu. Nakoľko sme tvorbu p. Valaška mohli vidieť na rôznych miestach, veľmi nás to oslovilo. Pretože sme celá rodina fanúšikmi F1, tak sme sa rozhodli, že by sme chceli formulu a taktiež aby to vystihovalo aj nás...
Toto všetko dokázal zrealizovať v maľbe. Tiež by som chcela vyzdvihnúť spoluprácu či už komunikáciu alebo dochvíľnosť p. Valaška, bolo to skvelé a bez problémové. Určite splnil naše očakávania. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu :).“
Hajasova
 
 
Fotka Iveta D

Iveta Danajová, Žilina

27/11/2022

„Mojím snom bolo vždy mať kvetinárstvo a sny si treba plniť, no a tak si ho plním. Priestory máme krásne, myslím aj dobre situované, no bolo potrebné doriešiť nie moc vydarenú maľbu na fasáde. Čo s tým, premaľujeme... Mala som v hlave veľa riešení, ale keď som natrafila na Denisove práce, bolo rozhodnuté.
Stretnutie dopadlo úplne nad moje očakávania. Pozorne si ma vypočul, poradil, no a verte, že to nemal so mnou jednoduché. Prvé návrhy, zmeny a potom realizácia. Pracoval celé dni, niekedy mi ho až ľúto bolo v tom počasí. No a výsledok je nádherný.
Ďakujem Denis za super odvedenú prácu a už dnes viem, že môj krok osloviť Vás bol správny.“
Danajova
 
 

Peter N., Žilina

26/10/2021
,,Dohodli sme sa a s dielom som veľmi spokojný, ako aj s komunikáciou so samotným sprejerom.
Peter N
 
logo-1
Dominika Ď., Terchová
15/09/2021
,,Artwall nám skrášlili vnútorné priestory v našej funkčnej posilovni v Terchovej. S Denisom je výborná komunikácia, je otvorený všetkým zmenám, návrhom, nemal problém zakomponovať naše predstavy do loga, prerobiť ho viac krát, veľmi si ceníme jeho snahu a ústretovosť.

Urobil nám maľbu podľa našich predstáv na stenu, ktorá na prvý dojem pôsobí veľmi príjemne, pri pohľade na ňu vzbudí u každého klienta pozitívne naladenie a vyčarí vždy dobrú atmosféru počas tréningu. Na začiatku sme si odkomunikovali našu predstavu, následne Denis zakomponoval svoje nápady a vzniklo naozaj krásne dielo. Odporúčame všetkými desiatimi.
 

Perfect body wellnes, Žilina

Body
Katarína G., konateľka
,,Chcem sa vám veľmi pekne poďakovať za vašu kreatívnu prácu v interiéri aj exteriéri nášho fitnes centra.
Myslím, že interiér sa stal omnoho pútavejší a zaujímavejší a exteriérová maľba na fasáde upútala takmer všetkých okoloidúcich a konkrétne ,,pomenovala,, na čo budova hlavne slúži.
Verím, že aj vďaka vašej práci sme spríjemnili prostredie pre našich cvičencov a tiež verím, že získame i nových klientov.“
 
logo_trnové
Miloš B., Žilina, predseda FK Trnové
25/10/2021
,,Pri rekonštrukcii šatní nášho futbalového klubu v Trnovom vznikla biela plocha, ktorá nemala šancu zostať dlho biela. Tak sme sa vo vedení klubu dohodli, že oslovíme sprejera. Priemer hráčov v klube je 24 rokov a tento typ umenia je mladšej generácii blízky. Na túto úlohu sme si prizvali Denisa.

Boli sme milo prekvapení. Prvotný návrh obsahoval tri alternatívy, z ktorých sme hlasovaním vybrali víťaza. Denis svoju úlohu zvládol nad naše očakávanie. Nestretli sme sa ani s jednou negatívnou reakciou. Aj touto cestou sa chce FK Trnové poďakovať Denisovi za oživenie nášho futbalového areálu. Môžete posúdiť aj vy, ako zvládol ďalšiu výzvu.“
Miloš.B
 

ENZA s.r.o., Cyklosport

logo Cyklo
Peter B., majiteľ

17/07/2018

,,Po nápade oživiť dielňu servisu a zhliadnutí malieb v Budatíne som kontaktoval tohto šikovného sprejera na koľko sa mi jeho tvorba páčila a vznikla z toho spolupráca a krásne maľby.“
 

Sýpka, Turie

REFERENCIE
 

Janka S., majiteľka

26/06/2018

,,Nielen mne ale aj ostatným maľby robia radosť, obdiv z umenia a asi aj iný pohľad na graffiti;) Je to krásny prevrat z niečoho škaredého a ošarpaného urobiť nové a jedinečné. Zakaždým čo sa pozerám na les tak aj na sýpku. Inak stále ju okoloidúci obdivujú a fotia;).“