Maľba pre kvetinárstvo, Žilina 2022
8. júna 2022
Penzión Bella, Banská Bystrica 2021
16. apríla 2021

Mural pre hasičov, Mojš 2021

Mural pre hasičov, Mojš 2021
Mojš artwall

O projekte

Vedenie obce Mojš ma požiadalo aby som navrhol a zrealizoval nástennú maľbu (mural), ako poďakovanie dobrovoľným hasičom pri príležitosti 90. výročia založenia zboru. Dlhý a holý betónový múr popri hasičskej zbrojnici si pýtal oživiť.
 
Detail 1 artwall

O motíve

Dielo som poňal v čiernobielom prevedení, ktoré oživuje žltá farba. Čierne tieňovanie evokuje akoby bol obraz maľovaný dymom a žltá farba má pripomínať reflexné prvky, ktoré sú dominujúce na hasičských uniformách a činí tak pre diváka kontext zrozumiteľnejším.
mojš artwall text
 

Čo napísal o spolupráci starosta Mojšu

1549618664-erb-mojs
Štefan Svetko, starosta obce

30/07/2021

,,V obci Mojš sme chceli realizovať maľbu plota, ktorý sa nachádza v blízkosti areálu hasičskej zbrojnice, chceli sme tam použiť hasičské motívy. Ja som už dlho v kontakte s mestskou poslankyňou Mgr. Ivetou Martinkovou, sledoval som ich prácu na Frambore, zaujali ma maľby na betónovych pilieroch, preto som sa jej spýtal kto tie maľby robil. Povedala mi že Denis Artwall a hneď mi ho odporučila, že je s jeho prácou veľmi spokojná a dala mi na neho kontakt. Po telefonickom rozhovore sme sa stretli a povedal som mu svoju predstavu, on mi priniesol návrh ktorý ma nadchol, preto sme sa dohodli, že plot nasprejuje. Výsledok si môže pozrieť každý sám, máme len pozitívne ohlasy, ľudia sa pri ňom fotia, pýtajú sa kto je Denis Artwall. Plot posvätí pán farár v nedeľu 1.8. pri príležitosti 90 výročia založenia DHZ v Mojši.“