Mural pre hasičov

Mojš 2021

foto celého artwall
Mojš artwall
 

Príbeh maľby

 
Vedenie obce chcelo touto cestou poďakovať dobrovoľným hasičom za ich odvedenú prácu pri príležitosti 90. výročia založenia zboru. Dlhý betónový múr popri hasičskej zbrojnici pôsobil fádne a pýtal si oživiť. Mojou úlohou bolo navrhnúť motív, ktorý by odkazoval na históriu zboru.
 
Detail 1 artwall
 

Príbeh maľby

 
Na dlhej stene som zobrazil prvý hasičský voz, ktorý v obci podľa historických fotografií hasiči používali. Následne motív oživujem postavami a doplňujem novšie hasičské autá vrátane súčasného používaného. Čierne tieňovanie sprejom evokuje efekt dymu a sýta žltá farba má pripomínať reflexné prvky na uniformách, ktoré možno považovať aj ako symbolom nádeje na záchranu, ktorá zasvieti v dymovej clone po dohasení.
 
mojš artwall text
 

Recenzia

 
,,V obci Mojš sme chceli realizovať maľbu plota, ktorý sa nachádza v blízkosti areálu hasičskej zbrojnice, chceli sme tam použiť hasičské motívy. Ja som už dlho v kontakte s mestskou poslankyňou Mgr. Ivetou Martinkovou, sledoval som ich prácu na Frambore, zaujali ma maľby na betónových pilieroch, preto som sa jej spýtal kto tie maľby robil. Povedala mi že Denis Artwall a hneď mi ho odporučila, že je s jeho prácou veľmi spokojná a dala mi na neho kontakt. Po telefonickom rozhovore sme sa stretli a povedal som mu svoju predstavu, on mi priniesol návrh ktorý ma nadchol, preto sme sa dohodli, že plot nasprejuje. Výsledok si môže pozrieť každý sám, máme len pozitívne ohlasy, ľudia sa pri ňom fotia, pýtajú sa kto je Denis Artwall. Plot posvätí pán farár v nedeľu 1.8. pri príležitosti 90 výročia založenia DHZ v Mojši.“

 

- Štefan Svetko, starosta obce
 

Ďalšie práce