Regionálna veterinárna a potravinová správa

Žilina 2022

 
 

Príbeh projektu

 
Víziou bolo premeniť garáže z troch strán pri vstupe do Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy. Mojou úlohou bolo vymyslieť návrh, ktorý by sedel k typu budovy a zároveň sa niesol v duchu zamerania štátnej správy.
 
 

Pred realizáciou

Predtým
 
Artwall_Valašek_04_web
 

Motív

 
Každú stranu som venoval inej téme. Hlavná a najväčšia stena má motívy v téme poľnohospodárstva. Veľkou výzvou boli okná, ktoré opticky narúšali plochu pre maľovanie. V motíve pracujem s geometrickými tvarmi, ktoré tvoria hru s plochou a s ilustráciami. Ďalšia stena sa venuje veterinárstvu a posledná časť v areáli pri garážových bránach je akýmsi mixom oboch tém.
 
Artwall_Valašek_08_web
Artwall_Valašek_09_web
RVPS_mural_Artwall
Artwall_Valašek_02_web
Artwall_Valašek_10_web
 
 

Zákazníčka napísala

 
„Pretože máme na dvore starú garáž, ktorá potrebovala opraviť, napadlo mi, že namiesto klasickej fasády by sme mohli mať garáž tak trochu „inú“ a tak som sa rozhodla Denisa osloviť. 
Sama som nevedela, čo mám očakávať, bola som zvedavá. Veľmi ma prekvapil tým, že len neprišiel a nepovedal, že dobre, niečo namaľujem, ale začal sa pýtať, čo sme, kto sme, čím sa zaoberáme, čo všetko vlastne robíme. Po stručnom vysvetlení prišiel po pár dňoch tak, ako sme sa dohodli s tromi návrhmi, z ktorých sme spoločne so zamestnancami vybrali jeden, hoci rozhodovanie to bolo ťažké, pretože všetky boli nádherné, hoc každý iný.
Naša garáž sa zmenila na jedno veľké umelecké dielo, vystihujúce našu prácu. Pozitívne ohlasy sú aj od ľudí, ktorí k nám chodia, a tých nie je málo. Ak máte nejaký nevyužitý, nepekný priestor, vrelo odporúčam. A že prečo? Jednoducho preto. Urobí Vám to krajší deň. Nakoniec, posúďte sami. Denisovi patrí veľké ďakujem, je to profesionál, veľmi skromný, milý, slušný človek.“
- MVDr. Lívia Čičková, riaditeľka 
 

Máš záujem o maľbu?

Kontaktuj ma pre nezáväznú konzultáciu kde ti ukážem, ako ti viem pomôcť.