Maľba Maríny, Sládkovičova ulica, Banská Bystrica 2021
16. apríla 2021
Maľby s ekologickou témou, Žilina 2019 – 2020
25. augusta 2019

Nástenné maľby v podchode

Praha 2019

 
 

Vypracovaný návrh

Finálny návrh_Artwall
 
 

O návrhu

Usúdil som, že podchod dlhý 42 metrov, v ktorom si divák prezerá dielo po častiach a nie naraz, si zaslúži príbeh. Taký, ktorý je každému známy. Volá sa 365 dní a fascinuje sa nad osobitým čarom každého ročného obdobia. Prerozdelil som plochu na 4 rovnaké časti. Uprostred podchodu, kde je počas dňa najmenej svetla, dostala stena najpestrejšie farby leta a jesene, čím sa podchod rozžiaril.

Stav podchodu pred realizáciou projektu

Predtým Black and white

Momentka počas realizácie

Proces

Po realizácii

 
 
Léto
 
 
Léto2
 
 
Jeseň
 
 
 
 
zima2
 
 
Zima
 
Praha_malba_artwall

O projekte

Spočiatku bolo pre mňa výzvou keď ma oslovili z medzinárodnej spoločnosti CPI Group na výzdobu podchodu v centre Prahy s rozmermi 42 × 2,8 metra. Hľadali výtvarníka, ktorý dokáže premeniť svojími maľbami tmavý podchod. Nebolo to tak dávno, čo stena dostala nový náter, avšak bola za krátku dobu opäť poškodená nápismi (tagmi). Podchod sa nachádza v tesnej blízkosti kancelárskej budovy Mayhouse a aj týmto spôsobom chceli spríjemniť jej prostredie, cez ktoré pravidelne prechádzajú zamestnanci.
 

Stav podchodu pred realizáciou projektu

Predtým Black and white
 

Vypracovaný návrh

Finálny návrh_Artwall
 

O návrhu

Pri tvorbe návrhov som usúdil, že podchod dlhý 42 metrov, v ktorom si divák prezerá dielo po častiach a nie naraz, si zaslúži príbeh. Taký, ktorý je každému známy. Volá sa 365 dní a fascinuje sa nad osobitým čarom každého ročného obdobia. Prerozdelil som plochu na rovnaké 4 časti. Uprostred podchodu, kde je počas dňa najmenej svetla, dostala stena najpestrejšie farby leta a jesene, čím sa podchod rozžiaril. Do motívov som zapracoval prírodné scenérie a pre oživenie aj pražskú architektúru. Pre lepšiu zrozumiteľnosť celého konceptu som ešte označil nápisom každé obdobie.
 

Momentka počas realizácie

Proces
 
Léto
 
Léto2
Jeseň
 
zima2
Zima